دستگاه ماینر چیست؟

ممنون از امتیاز شما
[Total: 1 Average: 5]

دستگاه ماینر یا همان Asic امروزه بسیار متداول می باشد و این مطلب می تواند برای کسانی که می خواهند از ارز دیجیتال بهره ببرند کمک کننده باشد و در اصل به افرادی که ارز دیجیتال را استخراج می کنند و نرم افزارهایی که این کار را انجام می دهند بر می گردد. برای استخراج ارزهای دیجیتال از کامپیوترهای بسیار پیشرفته و استاندارد کمک گرفته می شد، اما امروزه می دانیم که شبکه بیت کوین و دستگاه های ماین رو به افزایش است و PC ها دیگر استفاده ای در این باره ندارند.

امروزه استخراج با Asic ماینر صورت می گیرد. اما این بحث نباید اشتباه تلقی گردد که دیگر کامپیوترها توانایی کار استخراج را ندارند، بلکه باید از پی سی هایی استفاده کرد که بسیار گران هستند و از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشند.

 

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین که خود ستون فقرات ارز دیجیتال می باشد، امروزه با کارت گرافیک بیشتر شده است. دستگاه ماینر برای ایجاد امنیت تراکنش های بیت کوین مسئله ای بسیار مهم به شمار می آید. اگر هیچگونه ماینری استفاده نشود شبکه ها دچار حمله می شوند.

وزن بیت کوین برای جابه جایی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. افراد باید به صدایی که ایجاد می کند نیز توجه داشته باشند. بیت کوین ماینرها انرژی زیادی را به مصرف می رسانند که بهتر است یک وسیله خنک کننده در آن ها به کار گرفته شود.

در روند کلیه بیت کوین باید به چند مطلب توجه داشت:

  • خرید ماینر مناسب با مقدار بودجه ای که در دسترس می باشد.
  • بهره بردن از کیف پول ایمن
  • وصل شدن به استخر برای استخراج و پیش بردن کارها

برای خرید ماینر

یکی از شرکت هایی که در زمینه تولید ماینر از دیگر شرکت ها به خوبی پیشی گرفته شرکت Bitmain  می باشد که با اسم Antminer  ماینرهای خود را به فروش می رساند. گرچه در این زمینه شرکت های گوناگونی فعال هستند ولی دارای کیفیت بالا و مناسبی نیستند. تولید ماینر در سراسر جهان بسیار محدود می باشد که افراد باید با دقت بالایی به خرید آن بپردازند.

ماینرها روز به روز در حال گسترش و پیشرفت می باشند و هر ماینر با الگوریتم خاصی بیت کوین و دیگر ارزها را استخراج می کند. امروزه به دلیل تحریم ما در ایران توان خرید مستقیم از شرکت های جهانی را دارا نیستیم.

 

نکات مهم برای خرید ماینر

  • میزان هش ماینر

هش به معنای پردازش برای بیت کوین است. اگر مقدار هش بالا باشد میزان درآمد خروجی نیز بیشتر می شود.

  • کارآمدی آن

به معنای این است که باید مقدار هزینه هایی که خرج می کنید و درآمدی که دریافت می نمایید، را در نظر بگیرید و بین آن ها تناسب درستی به وجود آورید، تا با سوددهی بیشتری رو به رو گردید. مثلاً در ایران باید به میزان برقی که مصرف می شود، توجه داشت.

  • قیمت ماینر

خرید ماینر را با توجه به بودجه ای که در اختیار هست باید به انجام رساند، باید به سوددهی نیز توجه کرد و دانست که هر چه هش بالاتری داشته باشد و برق کمتری را به مصرف برساند گزینه مناسبی برای خرید کردن هست.

سودآوری ماینر

زمانی سودآوری ایجاد می شود که میزان برق مصرفی به درستی محاسبه گردد، چرا که عامل مهمی در سود و ضرر می باشد و این هم وابسته به کشوریست که در آن زندگی می کنید. البته باید دانست که اگر دستگاه ماینر قدیمی باشد بالطبع بر سوددهی اثر می گذارد و رقیبان در این میدان پیروز می شوند. باید این نکته را نیز مد نظر قرار داد که نمی توان به درستی و صد درصد دستگاه خاصی را پیشنهاد کرد و خود افراد متناسب با شرایط باید بدانند چه طور دستگاهی را خریداری کنند.

 

نصب برنامه برای استخراج بیت کوین بر روی دستگاه های موبایل

با نصب برنامه Crypto Miner یا  Easy Miner می توان به راحتی بیت کوین استخراج نمود. اما باید دانست که سوددهی بالایی ندارد و کل پول شما صرف باتری گوشی می شود.

 

دستگاه های پیشرفته 2019 برای استخراج بیت کوین

ای بنگ Ebang Ebit 11

این مدل را چینی ها ساخته اند و شرکت مربوطه پیش بینی کرده هش این دستگاه بین 30 تا 44 ترا هش بر ثانیه می باشد. میزان درآمد روزانه آن حدود 6.9 دلار می باشد. قیمت آن ها درحال حاضر بسیار بالاست و برق زیادی را نیز مصرف می کند. یکی از سودمندترین دستگاه استخراج با الگوریتم SHA-256 می باشد.

Nono 8

این دستگاه 28 کیلوگرمی را شرکت اسیک مایر برای الگوریتم SHA-256 ساخته است که قدرتش 44 تراهش بر ثانیه هست. مصرف برق حدود 2100 وات می باشد. روزانه 6.9 دلار درآمد دارد. برق زیادتری نسبت به مورد قبلی مصرف می کند بنابراین میزان سوددهی آن کم است. اما بسیار ارزان تر از مورد قبلی می توان آن را خریداری نمود. این دستگاه به دلیل داشتن لامپ های نئونی زیبایی خاصی داشته و یک سیستم خنک کننده را نیز داراست.

T3

این محصول را شرکت سامسونگ وارد بازار کرده که دارای قدرت 43 تراهشی بر ثانیه می باشد. برق 2100 واتی مصرف می کند که در روز 6.7 دلار درآمد دارد. نسبت به دو دستگاه دیگر گران تر هست و عرضه آن بسیار محدود انجام می گیرد.

 

Antminer S15

این محصول ساخته شرکت بیت مین است که قدرتش 28 تراهشی بر ثانیه بوده و 1596 وات برق مصرف می کند. با ریز تراشه 7 نانومتری این شرکت مجهز شده و یک سیستم خنک کننده عالی نیز بر روی آن نصب شده، میزان درآمد روزانه اش 2.67 دلار است و برق بسیار کمی را مصرف می کند.

 

اسیک ماینر Nano pro 8

این دستگاه با وزن سنگین68 کیلوگرمی که دارد، دارای قدرت پردازش 76 تراهشی بر ثانیه هست که 4000 وات برق را مصرف می کند. قیمت بالایی دارد و روزانه 11.9 دلار درآمدش می باشد.  از دیگر مدل های این شرکت مصرف برق بیشتری دارد. مجهز به یک سیستم خنک کننده نیز می باشد.

برگشت به بالا