مبانی پهنای باند و نظارت در دوربین های ip

ممنون از امتیاز شما
[Total: 1 Average: 5]

مبانی پهنای باند در دوربین‌های IP

بحث اصلی عنوان شده در این متن بررسی ارتباط کیفیت عملکرد سرعت شبکه کامپیوتری با توجه به دوربین‌های مداربسته‌ی IP مورد استفاده است. پس یک دوربین مداربسته‌ ی نامناسب قادر است که سرعت شبکه کامپیوتری را تا حد زیادی کاهش دهد.

اولین قدم در تعیین سرعت شبکه‌ی مناسب دوربین IP، شناسایی نوع استفاده‌ و کنترل مشتری است. آیا روش نظارت بر دوربین‌ها روی شبکه داخلی صورت می‌پذیرد و با از راه دور این کار انجام می‌شود.

نظارت داخلی بر دوربین IP

اگر نوع استفاده کاربر خانگی و یا در محیط شرکت است، برای نظارت به پهنای باندی بین 100 و 1000 مگابایت بر ثانیه احتیاج است. این سرعت در شبکه داخلی کامپیوتری قابل دسترس است. برای مقادیر بیش از 100 مگابایت بر ثانیه، سیم کشیCat6و اتصالات، بستری برای افزایش مقدار ترافیک سیستم فراهم می‌کند. برای انجام هر چه بهتر این کار، لازم است اطلاعاتی در مورد تعداد کاربران و حجم دیتای انتقال یافته بین سوییچ‌های شبکه شرکت، داشته باشید…

نظارت خارج از شبکه‌ی دوربین‌های IP

اگر مشتری به‌منظور نظارت به محیطی همچون فروشگاه یا سوپرمارکت قصد تهیه دوربین مدار بسته IP را داشت شرح نیازها و استفاده نسبت به حالت قبلی متفاوت خواهد بود. باید توجه کنید که نظارت کاربر ممکن است در محیطی خارج از شبکه کامپیوتری فروشگاه صورت بگیرد و در نتیجه با پهنای باند متغیر و نامتقارن رو به رو هستیم و سرعت آپلود از سرعت دانلود بیشتر خواهد بود… این مهم است که اطلاعات مربوط به سرعت به کمک یک سرویس آزمودن آنلاین مانند سایت www. speedtest.net محک زده شود. وجود چنین اختلاف سرعتی برای کاربر کاملاً ملموس است آن‌هم زمانی که سرعت شبکه داخلی چیزی نزدیک به 100 مگابایت بر ثانیه است و سرعت اینترنت چیزی بین 2 تا نهایتاً 10 مگابایت بر ثانیه خواهد بود.

 

راه‌های بهینه‌سازی ارتباط پهنای باند و دوربین IP

فرض کنید که دوربین انتخابی شما از رایج ‌ترین نوع با بهترین عملکرد یعنی اشغال 4 مگابایت بر ثانیه از پهنای باند برای هر دوربین است. نکته کلیدی این است که اگر تعداد دوربین‌ها به 16 عدد افزایش پیدا کند به رقمی نزدیک به 64 مگابایت بر ثانیه خواهیم رسید که 36 مگ آن مختص به کامپیوتر، دانلود ویدیو و… خواهد بود. با این تعریف تأثیر دوربین مدار بسته بر سرعت سیستم واضح شد. درنتیجه بهترین راه‌حل ابن مشکل، جداسازی سوییچ‌های شبکه به صورت شبکه‌های موازی است.

بهینه‌سازی پهنای باند یکی از راه‌های دستیابی به یک طراحی سیستم موفق است. فشرده‌سازی با اتلاف می‌تواند گزینه‌ی مؤثری باشد که به اولویت بینندگان و یا جزئیاتی درصحنه‌های ضبط‌شده بستگی دارد. با افزایش میزان فشرده‌سازی سبب صرفه‌جویی در هزینه‌هایی چون خرید هارد درایور، اجازه حافظه ابری، سوییچ و همچنین ساده‌سازی شبکه خواهد شد. این رویکرد به کاهش اشغال پهنای باند و حافظه کمک شایانی می‌کند بدون اینکه اثر قابل توجهی روی کیفیت تصاویر بگذارد.

تعداد فریم در ثانیه یا همان fps تأثیر عمده‌ای بر روی میزان پهنای باند مصرفی دوربین‌های مدار بسته دارد. با وجود اینکه اکثر دوربین‌های مدار بسته از نرخ فریم بر ثانیه بیش‌تر از 30 برخوردارند ولی مصرف کنندگان اکثراً به دنبال fps های پایین هستند زیرا تا حد زیادی اصرار بر کاهش هزینه‌های مربوط به ذخیره‌سازی دارند. از این رو بهترین راه برای کاهش فضا استفاده از جریان نرخ داده یا bit rate stream برای هر دوربین با نرخ فریم پایین است.

 

http://channelvision.com/ip-camera-bandwidth-basics/

برگشت به بالا