راهنمای خرید دوربین مداربسته

ممنون از امتیاز شما
[Total: 1 Average: 5]

آیا تا حالا به این فکر افتادید که ضریب امنیتی محل سکونت، محل کار، باغ و ویلا و یا هر جای دیگری که برای شما مهم است را ارتقاء دهید؟ برای این موضوع چه راه حل‌هایی به ذهنتان می‌رسد؟ آیا به نظرتان تمامی این راه‌حل‌ها قابل اجرا و عملی هستند؟
ما به شما کمک می‌کنیم تا بهترین و عملی‌ترین راه‌حل ممکن را انتخاب و اجرایی کنید. یکی از بهترین راه‌حل‌ها در این خصوص بدون تردید خرید یک دوربین مداربسته خوب و مجهز و مناسب و نصب و استفاده از آن در مکان مورد نظر است.
با توجه به اینکه دوربین‌های مداربسته چندبعدی هستند و معمولاً استفاده‌کنندگان اطلاعات لازمی را درباره آن‌ها ندارند و همچنین تنوع این نوع دوربین‌ها در بازار زیاد هستند انتخاب دوربین مداربسته مناسب کار چندان ساده‌ای نیست.
به همین دلیل و در همین راستا در این مقاله ما سعی خواهیم کرد تا مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکات لازم را برای خرید یک دوربین مداربسته مناسب به‌صورت فشرده و مختصر و مفید برشماریم و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

پارامترهای انتخاب و خرید یک دوربین مداربسته مناسب:

1- ابتدا نیاز خود را مشخص کنید.
در ابتدای امر باید مشخص کنید که برای چه کاری قصد خرید دوربین مداربسته را دارید. آیا جهت نظارت قصد خرید دوربین را دارید و یا جهت حفاظت اقدام به خرید دوربین مداربسته کردید؟
دستگاه‌های نظارتی برای کنترل رفت‌وآمد کارمندان، مدیریت کردن تمامی افرادی که برای شما کار می‌کنند و مسائلی از این دست مورد استفاده قرار می‌گیرند.
سیستم‌های حفاظتی برای حفاظت کردن از محلی است که دوربین در آن قسمت نصب می‌شود و معمولاً در قسمت ورودی و خروجی درب‌ها قابل نصب است.

2- بودجه خود را تعیین کنید.
باید مشخص کنید که سقف توان خرید شما چه میزان است سپس اقدام به خرید کنید.

3- حساسیت و کیفیت دوربین چقدر برای شما مهم است؟
کیفیت در دوربین‌های مدار بسته بسته به عوامل و فاکتورهای مختلفی تغییر می‌کند. اگر برای شما کیفیت مهم است بنابراین باید از دوربین‌های مداربسته تحت شبکه استفاده کنید.
مکانی که قرار است دوربین در آن نصب شود باید از نظر میزان حساسیت مورد بررسی قرار گیرد. این فاکتور می‌تواند نقش مهمی در انتخاب برند دوربین داشته باشد.

4-مهم بودن انتخاب لنز دوربین
معمولاً این گزینه مشغله زیادی را برای خریدار به همراه دارد چرا که هر چه از لنز باکیفیت‌تری استفاده شود به همان میزان کیفیت تصویر هم بالا می‌رود.

5- انتخاب مانیتور مناسب
رزولوشن یا همان تفکیک‌پذیر بودن تصویر یکی از مهم‌ترین فاکتورهای قیمت دوربین مداربسته است پس با توجه به این موضوع باید مانیتوری را برای دوربین خود خریداری کنید که با رزولوشن دوربین شما به صورت کامل همخوانی و مطابقت داشته باشد.با این کار می‌توان جلوی مشکلاتی را که بعد از نصب دوربین به وجود می‌آید گرفت.

6- خرید دستگاه ضبط برای سیستم
دستگاه ضبط یا Digital Video Recording که در بازار به‌اختصارDVRگفته می‌شود مهم‌ترین بخش در سیستم دوربین مداربسته است و یا اصطلاحاً قلب تپنده این نوع سیستم‌ها به حساب می‌آید.
برخلاف تصور عام این دستگاه ها فقط کار ضبط کردن را بر عهده ندارند بلکه علاوه بر ضبط کردن تعین کننده چگونگی پخش کردن تصویر هم هستند.

امیدواریم که با مطالعه این مقاله نیاز شما در زمینه راهنمایی برای خرید دوربین مداربسته فراهم گردیده باشد.

 

برگشت به بالا