پرواز با جت پک(jetpack)

ممنون از امتیاز شما
[Total: 1 Average: 5]

سرگرمی های دوران ما با آنچه مردمان سالیان دور به عنوان سرگرمی از آن استفاده می کردند بسیار بسیار تفاوت دارد.امروز پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده که هر روز وسیله جدیدی به ابزار های سرگرمی انسان اضافه گرددو خواسته‌های درونی‌شان شکل و صورت به خودبگیرد .در این میان چیزهایی ساخته می شود که در کنار هیجان بسیار بالا اندکی عجیب و غریب و بعضا خطرناک می باشند.

بازی های کامپیوتری و یا فیلم ها پر از وسایلی شدند که در دنیای واقعی وجود نداشت، اما هر انسانی با دیدن آرزوی داشتن آن ها را می کرد. به تن کردن جت پک و پرواز بدون حد و مرز در آسمان یکی از آن ایده های فرا تصوری بوده که قرار است تا به واقعیتی متداول تبدیل شود.

شرکت هوافضای Martin Aircraft تا سال آینده‌ی میلادی یک جت‌پک (Jetpack) را روانه‌ی بازار خواهد کرد. این خودرو که Martin Jetpack نام دارد، از فیبر کربن و آلومینیوم ساخته شده و قرار است سال آینده با قیمت 150 هزار دلار عرضه شود.

شرکت سازنده‌ی این جت‌پک معتقد است که مهم‌ترین قابلیت این ماشین پرنده، امکان فرود آمدن‌اش در هر نقطه است. از پارک‌ها گرفته تا پشت‌بام یا حتی یک باغ می‌توانند محل فرود این جت‌پک باشند. شرکت Martin می‌گوید که این خودرو را برای میلیونرها نساخته، بلکه هدف اصلی ساخت آن برای استفاده در خدمات اورژانسی بوده است

قرار است این جت‌پک اواسط سال 2016 میلادی برای سازمان‌های خدماتی و اورژانسی، و چند ماه پس از آن برای استفاده عموم عرضه شود.

برگشت به بالا