چطور در مراکز عمومی وایفای سریعتری داشته باشیم

نوشته شده توسط: مصطفی حکمی دسته: تکنولوژی تاریخ: جمعه, نوامبر 17, 2017 دیدگاه: 0 بازدید: 376

چطور در مراکز عمومی وایفای سریعتری داشته باشیم

از جای خودتان تکان نخورید:
 در مکان‌های عمومی مانند فرودگاه‌ها، فروشگاه‌ها و مجتمع‌های تجاری و  هتل‌ها از یک شبکه مش وایفای استفاده می‌کنند. شبکه مش وای‌فای متشکل از چند روتر بی‌سیم و اکسس ‌پوینت است که در نقاط مختلف نصب شده‌اند و یک شبکه بی‌سیم سراسری می‌سازند. وقتی شما  در این مکان‌ها برای اولین بار می‌خواهید به وای‌فای عمومی وصل شوید، شبکه مش وای‌فای سعی می‌کند شما را به نزدیک‌ترین اکسس‌پوینت نسبت به جایی که قرار دارید؛ وصل کند
اما وقتی شروع به حرکت می‌کنید و جای خود را تغییر می‌دهید؛ دستگاه شما نمی‌تواند دوباره به نزدیک‌ترین اکسس‌پوینت وصل شود و هنوز به اکسس‌پوینت اولیه متصل هستید؛ بنابراین با دور شدن از این اکسس‌پونت ممکن است سرعت اینترنت و وای‌فای شما کاهش پیدا کند و حتی قطع شود. این نکته را باید فراموش نکنید که اسمارت‌فون‌ها یا تبلت و نوت‌بوک آن‌قدر هوشمند نیستند که شما را در همه وضعیتی به نزدیک‌ترین اکسس‌پوینت وصل کنند و همیشه سعی می‌کنند یک ارتباط قبلی را حفظ کنند.اگر ناچار شدید جای خود را تغییر دهید یک ترفند دیگر برای  بالابردن سرعت وای‌فای هست:

دستگاه‌تان را یک بار خاموش/روشن کنید: این‌گونه دستگاه شما به دنبال اکسس‌پوینت‌های جدید و نزدیک‌تر به محل شما می‌گردد و به نزدیک‌ترین اکسس‌پوینت وصل می‌شوید. اگر می‌خواهید از وای‌فای عمومی استفاده کنید؛ نکات امنیتی را رعات کنید چون هکرها، بدافزارها و ده‌ها خطر دیگر در وای‌فای عمومی در کمین هستند.

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

تازه‎های وبلاگ

برو بالا