دوربین مداربسته وایرلس

نوشته شده توسط: مصطفی حکمی دسته: دوربین مداربسته تاریخ: جمعه, دسامبر 29, 2017 دیدگاه: 0 بازدید: 545

دوربین مداربسته وایرلس

دوربین مداربسته وایرلس (wireless Security Camera)، نوعی از دوربین های مداربسته می باشد که اطلاعات تصویر و صدا را به وسیله یک انتقال دهنده بی سیم، به نقطه ای دیگر ارسال می کند. این نوع از دوربین های مداربسته نیازی به کابل کشی ندارند و به اصطلاح بی سیم هستند.

دوربین های مداربسته وایرلس امروزه بسیار محبوبیت و پرکاربرد شده اند. یکی از دلایل محبوبیت و استفاده زیاد از دوربین مداربسته وایرلس، کم بودن هزینه آن و زمان کم برای نصب آن است. دوربین مداربسته وایرلس برای آن دسته از کسانی که قبل از انجام کار زیرساخت، کابل کشی برای نصب دوربین مداربسته را در نظر نگرفته اند و یا بدلیل اینکه کابل کشی نمای منزل و یا محل کارشان را از زیبائی در میاورد، بسیار مناسب است. در ادامه با آی نت کالا همراه باشید.

کاربرد دوربین مداربسته وایرلس

دوربین مداربسته وایرلس معمولا جهت کنترل و نظارت برای يک مکان آن هم از راه دور مورد استفاده قرار مي گيرد. امتیاز اصلی اين دوربين ها، حذف کابل کشی است که علاوه بر پایین آوردن مخارج، سهولت در کار با آن ها و همچنین پارازیت ايجاد گشته بر روي تصاوير را نيز کاهش مي دهند. همچنین در مکان هایی که استفاده از کابل برق برای منبع تغذیه دوربین وجود ندارد، می توان از نوع باطری خور دوربین های مداربسته وایرلس استفاده کرد. تنها مشکل استفاده از باطری بعنوان منبع تغذیه، نیاز آن به شارژ پی در پی و تعویض باطری است.

 دوربین مداربسته وایرلس

انواع دوربین مداربسته وایرلس

دوربین های مداربسته وایرلس دو نوع آنالوک و دیجیتال دارند؛

دوربین مداربسته وایرلس(آنالوگ): انتقال تصاویر و صدا در دوربین های وایرلس آنالوگ، از طریق امواج و فرکانس های رادیویی انجام می شود. محدوده انتقال تصاویر در این نوع 91 متر است که اگر در محیط انتقال موانعی (دیوار، مبلمان، در و ...) وجود داشته باشد، این مقدار کاهش می یابد. از مزیت های دوربین مداربسته وایرلس آنالوگ، می توان به کم بودن هزینه آن و امکان دریافت تصاویر از چند گیرنده اشاره نمود. سیگنالی که از هر دوربین مداربسته وایرلس آنالوگ ارسال می شود را توسط تعداد زیادی از دستگاه های گیرنده که در مکان های مختلفی قرار گرفته اند، می توان دریافت نمود و نمایش داده شود.

معایب دوربین های مداربسته وایرلس آنالوگ از نوع دیجیتال بیشتر است. نمونه این معایب تداخل پیدا کردن فرکانس ارسالی از دوربین مداربسته آنالوگ، با فرکانس های دستگاه هایی مثل تلفن های بی سیم، مایکروویو و کنسول های بازی است. دوربین های مداربسته وایرلس آنالوگ، هیچ نشانگری برای نمایش دادن قدرت سیگنال ندارند و به جهت آن که فرکانس های این نوع دوربین ها، با انواع دستگاه ها مشابه است، این امکان وجود دارد که، سیگنال های آن توسط گیرنده های دستگاه های دیگر دریافت شود.

دوربین مداربسته وایرلس(دیجیتال): انتقال صدا و تصویر در دوربین های مداربسته وایرلس نوع دیجیتال، به واسطه بسته های دیجیتالی کدگذاری شده انجام می گیرد که با پهنای باند اینترنت منتقل می شوند. اگر مانعی بین این دوربین و دستگاه گیرنده وجود نداشته باشد، امکان انتقال اطلاعات صدا و تصویر با برد بالا تا ۱۳۷ متر وجود دارد.

دوربین مداربسته وایرلس دیجیتال می تواند تصاویر باکیفیت تری از نوع آنالوگ تولید کند و همچنین امکان انتقال حجم بسیار بیشتری از اطلاعات با سرعتی به مراتب بالاتر را فراهم می آورد. یکی از قابلیت های ویژه دوربین مداربسته وایرلس دیجیتال این است که امکان کنترل از راه دور دارد. این قابلیت در مواردی مثل روشن و خاموش کردن منبع روشنایی و…کاربرد دارد.

دوربین های مداربسته دیجیتال مجهز به انواع آپشن های جانبی می باشند که این جمله می توان به تشخیص حرکت ، پردازش تصویر، جایگاه حافظه به جهت ضبط تصاویر به صورت لوکال به همراه ضبط همزمان صدا، بلند گوی داخلی جهت ارتباط دو طرفه، اتصال به کارت شبکه به شکل سیمی، قابلیت گردش و جابجایی لنز دوربین و بسیاری امکانات دیگر که موجب گشته است این دوربین ها به شدت در حال محبوب شدن در بازار و در میان مصرف کنندگان باشند و امکانات آنها نیز رو به افزایش باشد.

 دوربین مداربسته

موارد استفاده از دوربین مداربسته وایرلس

1-     نظارت امنیتی خانه ها

قیمت دوربین های مداربسته وایرلس برای استفاده کاربری در خانه بسیار مناسب است. این نوع دوربین های مداربسته یکی از گزینه های مناسب برای مستاجرها می باشند، بدین صورت که هنگام نصب نیازی به کابل کشی نیست و آسیبی به خانه وارد نمی شود. اما مهمترین ویژگی دوربین های مداربسته وایرلس برای مستاجرها این است که هنگام نقل و مکان به جای دیگر، می توانند آن را با خود به مکان بعدی ببرند. دوربین مداربسته بی سیم یک گزینه عالی برای نظارت فصلی نیز می باشد.

2-    نظارت بر ساختمان های جانبی خانه ها و ادارات

یکی از مکان هایی که دوربین مداربسته وایرلس در آن کارایی زیادی دارد، ساختمان های جانبی می باشد. دوربین ها در ساختمان های جانبی و محوطه ساختمان نصب می شوند، تصاویر ضبط شده در این دوربین ها با استفاده از سیگنال وای فای، به گیرنده در ساختمان اصلی ارسال می شود. این دوربین ها به شدت در اتاق های حراست و نگهبانی ها کاربرد دارند، با استفاده از این دوربین ها دیگر نگهبانان نیاز به گشتن در محوطه ساختمان را ندارند. با استفاده از یک دستگاه گیرنده در اتاق نگهبانی، تمام تصاویر مربوط به ساختمان ها و محوطه ساختمان را دریافت کرده و بر تمام محیط ساختمان نظارت دارد.

3-    نظارت از راه دور بر مغازه و فروشگاه ها

این دوربین ها برای نظارت از راه دور بر مغازه ها و فروشگاه بسیار مناسب هستند، کاربری می تواند از راه دور نور محیط را تنظیم کند و تصویر و صدای محیط را دریافت کند. در ساعات تعطیلی فروشگاه به ویژه در شب می توانید دید 360 درجه به محیط دوربین داشته باشید.

 

منبع تغذیه دوربین های مداربسته وایرلس

تغذیه از باطری : استفاده از باطری بعنوان منبع تغذیه جایگزین اتصال مستقیم به برق است، باطری ها در داخل دوربین های مداربسته وایرلس قرار گرفته اند. استفاده از باطری بعنوان منبع تغذیه باعث حذف فرایند کابل کشی می شود و همچنین دوربین را قابل حمل می کند.

تغذیه از اتصال مستقیم به برق : دوربین های مداربسته ای که منبع تغذیه خود را از اتصال مستقیم به برق می گیرند، نیاز به کابل کشی و سیم کشی دارند. در این حالت منبع تغذیه دوربین از طریق اتصال مستقیم به برق تامین می گردد.

جهت مشاوره و خرید انواع تجهیزات شبکه، فیبر نوری، انواع کابل، دوربین های مداربسته و ... به سایت آی نت کالا مراجعه نمایید

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

تازه‎های وبلاگ

برو بالا