دوربین مداربسته مخفی چیست و چه کاربردهایی دارد

نوشته شده توسط: مصطفی حکمی دسته: دوربین مداربسته تاریخ: پنجشنبه, ژانویه 4, 2018 دیدگاه: 0 بازدید: 1346

دوربین مداربسته‌ مخفی چیست و چه کاربردهایی دارد؟


دوربین مداربسته مخفی را با نام‌ هایی مانند دوربین های نظارتی مخفی و یا حتی دوربین جاسوسی می‌شناسند، که همان دوربین(پین هول) Pinhol یا مینیاتوری هست. دوربین مداربسته مخفی یکی از کوچک ‌ترین دوربین‌ های مداربسته است. کاربرد اصلی این دوربین‌ها در ضبط ویدیو بدون آگاهی افراد سوژه دوربین است. این کار به نحوی انجام می‌شود که دوربین از دید افراد مخفی بماند و یا به شکل وسایل روزمره ایجاد می‌شود تا قابل شناسایی نباشد. بدنه بیرونی این دوربین‌های مداربسته مخفی در بعضی از مدل‌های آن قابل رؤیت است اما در برخی دیگر فقط با ایجاد یک حفره، لنز آن در محیط قرار می‌گیرد و خود دوربین اصلا قابل مشاهده نیست. این دوربین ها رو می‌شود در بسیاری از وسایل جاسازی کرد، مثل گوشی‌های همراه، لوازم تحریر، لوازم منزل و غیره...

دوربین‌های مدار بسته مخفی نیز برای ایجاد امنیت خانگی و هم برای صنایع، کارخانه جات و مکان‌های تجاری می‌توان استفاده کرد. از مهم‌ترین دلایل استفاده از این دوبین‌ها علاوه بر کاربردهای امنیتی، به هزینه‌ی پایین آن ها و به راحتی در دسترس بودنشان می‌توان اشاره کرد. استفاده و نصب این دوربین‌ها به مجوزهای قانونی نیاز دارد چرا که در غیر این صورت تجاوز به حریم شخصی افراد به شمار می‌رود و حساسیت‌هایی در این زمینه وجود دارد. معمولا در فروشگاه ها و مکان های تجاری که دارای دوربین مدار بسته هستند، با تابلو و علائمی، وجود آن را اطلاع رسانی می‌کنند، اما در دوربین‌های مدار بسته مخفی، موضوع متفاوت است و افرادی که نیاز اساسی به این دوربین های مخفی دارند می‌توانند با انجام شکایت و مطرح کردن نیاز و ضرورت خود، مجوز استفاده از آن را بگیرند که در غیر این صورت و استفاده بدون مجوزهای قانونی، جریمه و پیگردهای قضایی سنگینی به دنبال خواهد داشت.

دوربین مخفی بسیار کوچک

یک دوربین مداربسته مخفی مشابه همه دوربین‌های مداربسته می‌تواند در مدل‌های مختلفی همچون با سیم و بدون سیم وجود داشته باشد که دوربین مداربسته مخفی باسیم، توسط کابلی به یک دستگاه گیرنده در نزدیکی خودش متصل می شود. اما مدل دوربین بی سیم آن می تواند تصاویر ضبط شده را تا فواصل نزدیک و محدودی منتقل کند و به یک دستگاه گیرنده برساند. از انواع این دستگاه های گیرنده می‌توان به تلوزیون، VCR ، DVR، کارت حافظه و… اشاره کرد. از ویژگی های خاص برخی از این دوربین ها می‌توان به امکان ضبط صدا نیز اشاره کرد و همچنین کنترل آن که می‌تواند به صورت دستی و هم به صورت کنترل از راه دور (دستگاه ریموت کنترل) انجام شود.

 

مناسب‌ترین مکان برای نصب دوربین های مدار بسته مخفی کجا می‌تواند باشد؟

درب ورودی

درب اصلی و ورودی منزل، اولین مکانی است که افراد از آن عبور می‌کنند و جز نقاط پر رفت و آمد خانه به حساب می آید. با نصب دوربین در این محل می‌تواند ورود و خروج تمامی افراد را تحت نظر داشت، که به طور مثال می‌تواند از یک دوربین مخفی به شکل یک لامپ در ابتدای درب ورودی استفاده کرد.

 

اتاق نشیمن

اکثر فعالیت ها و عبور و مرور افراد خانه در اتاق نشیمن انجام می‌شود و نصب چنین دوربین‌های نظارتی برای کنترل امنیت خانه می‌تواند مناسب و کاربردی باشد. معمولا وسایل گران قیمت خانه مثل تلویزیون، کنسول های بازی و .. در اتاق نشیمن نگه‌داری میشود، با قرار دادن این دوربین ها می‌توان از سرقت آن ها جلوگیری کرد و کنترل از راه دور بر روی وسایل داشت. برای نصببه طور مثال می‌توان این دوربین‌های مدار بسته مخفی را در یک ساعت، لوازم تزیینی ، گوشه های دیوار و یا دیگر لوازم منزل در آن قسمت جا سازی کرد.

 دوربین مخفی بیسیم

اتاق کار

در اتاق کار نیز معمولا اسناد و مدارک مهم نگه داری می‌شود که با نصب این دوربین‌ها می‌توان از راه دور امنیت آن ها را کنترل کرد. در این قسمت نیز به طور مثال می‌توان از نوع دوربین هایی که به شکل حسگر تعبیه‌شده است، استفاده کرد.از کاربردهای جالب این دوربین های مدار بسته می‌توان به استفاده‌ی آن برای افرادی که پرستار بچه دارند اشاره کرد، که با کار گذاشتن این دوربین های مخفی می‌توانند از عملکرد پرستار کودک آگاه شوند و امنیت و آسایش کودک خود را کنترل کنند.این دوربین ها در انواع و شکل های گوناگونی تولید می‌شود و در بازار به فروش می‌رسد، پس حتما قبل از اقدام به خرید آن، تحقیقاتی را با توجه به کاربرد مورد نیاز خود داشته باشید تا بتوانید بهترین عملکرد را از آن ها شاهد باشید.

-------------------------------------------------

فروشگاه تجهیزات شبکه، دوربین مداربسته و تجهیزات الکترونیکی آی نت کالاآینت کالا-آچار شبکه و تلفنآی نت کالا-تستر شبکه

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

تازه‎های وبلاگ

برو بالا