تستر کابل شبکه

نوشته شده توسط: مصطفی حکمی دسته: تجهیزات شبکه تاریخ: یکشنبه, ژانویه 21, 2018 دیدگاه: 0 بازدید: 850

تستر کابل شبکه

برای اینکه عملکرد کابل های شبکه را تست کنیم از تستر کابل شبکه استفاده می ­کنیم. در بعضی از تستر های کابل شبکه تست برای ارتباط میان راه های ارتباطی است.

از مراحل پایانی یک پروژه شبکه ای، تست کردن شبکه است. شما نباید فکر کنید که بعد از پایان یافتن پروژه تمام محاسباتی که انجام داده اید درست از آب درآمده است. چون کار در شبکه ها دارای پیچیدگی و گستردگی زیادی است، بنابراین بدون داشتن یک تسترکابل شبکه نمی توان مشکلات را پیدا کرد و یا آن ها را حل و فصل کرد. تصور کنید در ساختمانی۴طبقه و در هر طبقه ۲۴گره یا Node شبکه وجود دارد. کابل ها داخل کانال های مخصوص دیوارها جا گذاری شده اند و در این جا حدود ۲۵۰۰متر کابل مورد استفاده قرار می­گیرد.

بعد از اینکه کامپیوتر ها به شبکه متصل شدند بعضی از آنها به شبکه داخل وصل نمی شوند. با اینکه مقیاس شبکه خیلی زیاد نیست ولی پیدا کردن و حل کردن مشکل کار زمان بر و گیج کننده ای است. تستر های شبکه به صورت دو دستگاه در یک دستگاه رویت می ­شوند که از نظر قالب از هم جدا می ­شوند. دو سر کابل را در دو سر دستگاه قرار می دهیم و از این طریق به درست بودن لینک و سالم متصل بودن سوکت ها به کابل اطمینان حاصل می ­کنیم.

 فروش انواع تجهیزات شبکه و فیبر نوری

فروش انواع تجهیزات شبکه و فیبر نوری در آی نت کالا

.

انواع تسترهای کابل شبکه

این تستر های کابل شبکه در سه نوع معمولی و دیجیتالی و یک مدل بالا تر و پیشرفته هستند. در تسترهای معمولی جواب آزمایش به کمک LED هایی که شماره بندی شده اند نشان داده می ­شوند. در تسترهای دیجیتالی جواب آزمایش روی LCD نشان داده می ­شود.تستر پیشرفته علاوه بر نشان دادن مدار باز، قسمت قطع شده را نیز نشان می ­دهد. به کمک این مدل تستر های کابل پیشرفته می­ توان زیر بناهای شبکه را به صورت کامل و با دقت مورد بررسی قرار داد. 

.

کار با تستر کابل شبکه

با وارد شدن سیگنال در کابل های مسی یک میدان مغناطیسی بزرگ درست می شود. با وجود آمدن این میدان، الکترون های مرتبط با زوج ها بر هم دیگر القا می ­شوند و تعدادی افت خط به وجود می آید، که این نشان دهنده یک مشکل یا مساله با اهمیت در کابل است.

 

انواع تستر شبکه

1-     لینک تستر شبکه

2-     زوج باب یا فایندر  

3-      دستگاه فلوک پیشرفته

 فروش تستر شبکه

-        لینک تستر شبکه

از این تستر می توانیم در راستای رفع مشکلات و ایرادات موجود در کابل شبکه استفاده کنیم. از جمله ایراداتی که می توان آن ها را مورد بررسی قرار داد شامل: تست قطع و اتصال در کابل های مختلف از جمله: کابل کواکسیال، تلفن،cat5 ،cat6 ،cat5e   

و تست اتصالات شبکه می ­باشد‌. این دستگاه کاربردهای فراوانی دارد. مثلا برای اطمینان از صحیح و سالم بودن کابل شبکهمشکلات و خرابی هایی که در سیستم های کابل کشی شبکه رخ می­ دهد از این تستر استفاده می شود. همچنین می­توان از وضعیت خرابی در سیستم کابل کشی شبکه و اتصالات درست سوکت ها مطلع شد. تستر کابل شبکه به دو قسمت فرستنده وگیرنده تقسیم می شود که در جهت تست کردن می توان آن ها را از هم جدا کرد و به صورت ریموت تشکیل شده اند.

 در بعضی از مدلهای پیشرفته برای تشخیص و پیدا کردن زوج کابل هایی که فاقد بار اکتریکی می باشند از اتصال سوکت های RG45 ، RG11 ، USB مجهز به دستگاه زوج یاب کابل استفاده می کنند. بررسی کردن شبکه ای که از نظر اندازه خیلی بزرگ نیست آن هم بدون تستر و رفع نقصی ها و کاستی های آن از این طریق، کار ساده ای نمی باشد و گیج کننده است. در این جا ما می توانیم به اهمیت زیاد دستگاه های عیب یاب و تستر شبکه و هم چنین به نقش پررنگ و ارزشمند آن ها پی ببریم.

-        زوج یاب یا فایندر

از این دستگاه می ­توان در مواقعی استفاده کرد که کابل به وسیله گروه کابل کشی به صورت صحیح لیبل گذاری نشده است. این دستگاه از دو قسمت تشکیل شده است. شامل: مین و ریموت. برای اینکه بتوانیم از این دستگاه استفاده کنیم یک سر کابل را به سوکت وصل می کنیم و سپس مین دستگاه را به سوکت متصل می کنیم. در این جا سیگنالهایی برای ما ارسال می شود تا شرایط لازم برای پیدا کردن آن را به ما بدهد و با ارسال سیگنال، امکان پیدا کردن را به ما می دهد و ریموت دستگاه در نقطه مقابل به دنبال کابل می گردد. ریموت فایندر به سر کابل نزدیک می­ شود و شروع به آژیر زدن می­کند.

-        دستگاه فلوک پیشرفته

به طور معمول کارشناسان آی تی دستگاههای فلوک سری DTX 1800 و DSX 5000 وDSX8000 را در جهت آنالیز بیشتر نودهای 4

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

تازه‎های وبلاگ

برو بالا